Działanie – skuteczne reklamowanie w sieci

Chcesz, żeby Twoja firma rozwinęła skrzydła? Marzysz o działaniach na szeroką skalę? Pragniesz poszerzyć krąg odbiorców, którym dedykowany jest określony produkt czy usługa? Pomyśl o dobrym marketingu internetowym. Spraw, żeby to, co Twoja firma ma do zaoferowania, stało się powszechnie dostępne. Jednocześnie, żeby marka rozwijała się w przestrzeni wirtualnej, do której przenosi się coraz więcej osób ze swoimi decyzjami konsumenckimi, z codziennymi wyborami dotyczącymi skorzystania z usługi czy zakupu towaru.

Marketing ATL i BTL

Działania marketingowe można podzielić na marketing ATL (above the line) oraz BTL (below the line). BTL to nastawienie na reklamę bezpośrednią, a ATL to działania z wykorzystaniem mediów masowych, zmierzające do stworzenia pewnego wizerunku. To tradycyjna reklama radiowa, telewizyjna, pasowa, która skierowana jest do masowego odbiorcy. W przeciwieństwie do działań  z zakresu BTL, które trafiać mają do odbiorcy indywidualnego. Formą takiej aktywności marketingowej jest na przykład rozdawanie materiałów promocyjnych, jak długopisy, naklejki czy koszulki.

Marketing internetowy poza ATL i BTL

W dzisiejszych czasach podział na działania ATL i BTL wydaje się kłopotliwy, więc coraz częściej się od niego odchodzi. Trudno powiedzieć, czy marketing internetowy należy do którejś z tych kategorii. Raczej znajduje się pomiędzy nimi. Jedno jest pewne – jego znaczenie wzrasta z roku na roku. Jak wygląda rzetelna i efektywna reklama w sieci, która wpłynie na powodzenie firmy? Dowiemy się tutaj: xann.pl.

Nowoczesny marketing internetowy jako podstawa sukcesu

Skuteczne działanie w zakresie marketingu internetowego to przedsięwzięcie wielopłaszczyznowe, które wymaga nakładu pracy, świeżego podejścia do analityki internetowej oraz czasu. Każdy nowoczesny przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką rolę odgrywa dzisiaj walka o kliknięcia klientów, zwłaszcza te prowadzące do zakupu.