Jak wygodnie karmić dziecko piersią?

Szczególnie podczas spacerów czy też podróży karmienie piersią bywa bardzo niekomfortowe. Jednakże, również w domu regularne karmienie staje się dla kobiety uciążliwe. Warto wiec nieco zwiększyć swoją wygodę, na przykład poprzez zakup kury babci dany, czyli poduchy do karmienia.

Wygoda dla dziecka i matki

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że kura babci dany przysługuje się w takim samym stopniu matce jak i dziecku. Wygoda obojga znacząco się zwiększa, jeśli matka podczas karmienia korzysta ze wspomnianej poduchy.

Warto tu wspomnieć o kształcie poduszki, który sprawia, że maluch znajduje się w bardzo wygodnej dla niego pozycji. Co więcej, matka ma łatwy dostęp do dziecka, co również sprawia, że karmienie staje się prostsze. Niemniej jednak, są również inne cechy poduchy, które sprawiają, że dla wielu matek stałą się one przedmiotem wręcz nie do zastąpienia.

Z czego wykonana jest kura babci dany?

Niewątpliwie, warto powiedzieć nieco więcej o materiale, z jakiego wykonuje się kurę babci dany, gdyż jest to bez dwóch zdań materiał wyjątkowo. Jest nim velvet, cechujący się ogromną delikatnością. Dzięki temu, dziecko nie tyle nie męczy się podczas karmienia, ale wręcz odczuwa przyjemność wynikające z dotyku tak przyjemnego materiału.

Co więcej, materiał jest określany przez użytkowniczki jako mocny. Oznacza to, że trudno go roztargać, co jest dobrą wiadomością, gdyż o zniszczenia na wyjeździe czy nawet na spacerze nie trudno.

Brak alergii i bakterii

Dokłada się starań, ażeby kura babci dany byłą absolutnie bezpieczna dla dziecka. Jak się okazuje, posiada ona atest, który sprawia, że można używać jej nawet podczas karmienia dzieci z alergią, czy też takich, których odporność uważana jest za niską.

Wszystko dzięki antyalergicznemu materiałowi, ale również dzięki temu co wypełnia poduszkę. Większość poduch wypełnia puch, który u wielu osób wywołuje reakcje alergiczne. Jednakże, w tym przypadku jest to puch zupełnie innego rodzaju. Nazywany jest antyalergicznym, a stworzony jest przede wszystkim z silikonu.