Niewielki salon – wiele możliwości aranżacji za niewielkie pieniądze

Salon czy pokój dzienny jest miejscem, gdzie toczy się nasze rodzinne życie. Tutaj spędzamy czas z bliskimi, tutaj możemy czytać, oglądać TV, spotykać się ze znajomymi. Warto zadbać o to, aby przestrzeń ta była dostosowana do naszych potrzeb. Wielkość nie ma znaczenia – nawet niewielkie salony możemy urządzić funkcjonalnie i przytulnie. Jakie elementy będą niezbędne?

Wybierz stonowaną kolorystykę!

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad meblami przede wszystkim wybierzmy kolorystykę. W przypadku niewielkich pomieszczeń najlepsze okażą się jasne kolory. Tutaj ważna wskazówka – nie musimy trzymać się kurczowo dawnych przekonań, że pomieszczenia powinny być utrzymane w ciepłej kolorystyce. Architekci wnętrz przekonują, że najgorętszym trendem ostatnich lat są chłodne odcienie szarości, błękitów – takie właśnie są meble Wójcik. Wszystko też zależy od naszych upodobań. Do koloru ścian dopasujmy również podłogę – wybierając panele czy klepki także szukajmy jasnych kolorów – są po prostu modne! Interesujące zestawienia kolorystyczne mebli znajdziemy na stronie gama-sklep.com.pl.

Kanapa i fotele do salonu

Niewielkie pomieszczenia dzienne wymagają od nas większego rozmysłu podczas meblowania. Mała powierzchnia nie oznacza jednak ograniczeń! W małych pomieszczeniach doskonale sprawdzi się styl modernistyczny czy skandynawski. I nie musimy długo szukać takich mebli, gdyż są one obecnie bardzo modne! Kanapa w salonie powinna mieć prostą, wręcz ascetyczną budowę. Jej kolorystyka może być stonowana (szarość) lub kontrastowa do ścian (np. granat). Jeśli w mieszkaniu nie ma wiele miejsca dobrym rozwiązaniem będzie kanapa do spania, która w ciągu nocy zamieni się w wygodne łóżko.

Uzupełnieniem minimalistycznej kanapy bez wątpienia będzie fotel. Nie kupujmy fotela z tego samego zestawu – obecnie najmodniejszym rozwiązaniem jest wybranie siedziska w zupełnie innym stylu, również w kontrastowym kolorze. Wybór fotela nie powinien być przypadkowy – najwygodniejsze są modele profilowane, o wysokich zagłówkach.

Niewielki stolik kawowy czy może duży stół do spożywania posiłków?

Wybór stołu do niewielkiego salonu może przysporzyć nieco problemów. Najmodniejsze są oczywiście niewielkie stoliki kawowe, jednak taki mebel nie ułatwi wspólnego jedzenia posiłków. Rozwiązaniem może być kupienie… obu produktów i ustawienie ich z głową w pomieszczeniu, aby przy okazji nie stało się ono optycznie mniejsze. Stolik do salonu może być wykonany z drewna – wśród wielu ciekawych propozycji najmodniejsze są produkty wykonane z drewna, inspirowane naturą.