Coraz większa ilość Polaków stara się żyć w zgodzie z przyrodą. Co to oznacza? Przede wszystkim segregujemy śmieci i dbamy o środowisko naturalne. Wraz ze zwiększającą się wiedzą na temat zagrożeń płynących z zanieczyszczania środowiska szukamy nowych rozwiązań. Wśród nich również tych dotyczących funkcjonowania naszego domu.
Niezwykle popularnym sposobem na oszczędność energii jest stosowanie paneli słonecznych. To rozwiązanie jest stosowane w Polsce od lat, jednak nie przynosi takich efektów jak panele stosowane w krajach takich jak Hiszpania czy Chorwacja. Wynika to z poziomu nasłonecznienia. W przypadku chęci ograniczenia związków toksycznych usuwanych do gleby stosowane są specjalistyczne, przydomowe oczyszczalnie ścieków. Jak działają? Dla kogo są dedykowane?
Przydomowe oczyszczalnie ścieków
Urządzenia tego typu dedykowane są domostwom zamieszkałym przez 4-6 osób. Oczyszczalnie stosowane są w budynkach położonych na nieuzbrojonym terenie, również na terenach górskich, w domkach letniskowych. Niewielkie rozmiary urządzenia sprawiają, że jego obecność nie wpływa na estetykę otoczenia. Zbiorniki posiadają solidną budowę, a dodatkowa pokrywa zamykana na kluczyk uniemożliwia dostęp osobom nieupoważnionym.
Zasada działania zbiorników jest prosta – w wyniku kolejnych procesów filtracyjnych osad zostaje silnie wypłukany.
Zbiornik nie wymaga specjalistycznych umiejętności związanych z jego obsługą: zasady konserwacji i użytkowania przekazuje nabywcy firma dostarczająca urządzenie. Zbiornik jest odporny na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dla lepszego dopasowania produktu do konkretnego domu konieczne jest np. podanie wysokości nadbudowy czy średnicy rur.
Zastosowanie przydomowej oczyszczalni ścieków pozwala na spore oszczędności związane z opłatami za kanalizację oraz ścieki. Rozwiązanie to zaczyna zwracać się już po kilku miesiącach użytkowania!
Sprawdź ofertę najlepszego dostawcy na rynku – producent zbiorników Prox.