Posiadanie własnego domu jest dla nas zazwyczaj synonimem większej prywatności, możliwości samodzielnego aranżowania pomieszczeń bez względu na ilość miejsca. Domy dają też możliwość na posiadanie ogrodu i jego aranżację – jako miejsce odpoczynku, miejsce sadzenia roślin czy przestrzeń rekreacyjną dla dzieci. Możliwości jest naprawdę wiele!
Jak budują się Polacy?
W Polsce budowanie domów stało się popularniejsze w ostatnich latach – wszystko za sprawą mniejszych cen za materiały budowlane oraz możliwość wybierania pośród wielu ekip budowlanych. Dawniej budowano domy latami – najczęściej kosztem własnych sił. Dzisiaj dom możemy postawić nawet w kilka miesięcy. Umożliwiają to przede wszystkim gotowe projekty domów jednorodzinnych!
Gotowe projekty domów są coraz częściej wybierane przez Polaków. Dlaczego?
Gotowy projekt domu – co warto o nim wiedzieć?
Gotowe projekty domów znajdziemy w topowych pracowniach architektonicznych. Zazwyczaj obejmują one piękne, małe domy parterowe, ale również domy dwukondygnacyjne, domy jednokondygnacyjne z możliwością aranżacji poddasza, domy jednorodzinne z garażami, podjazdami i innymi udogodnieniami. Domy takie projektowane są w taki sposób, aby zadowolić jak największą liczbę potencjalnych kupujących. Są one przestronne, posiadają kilka sypialni, dużo naturalnego światła wewnątrz, atrakcyjny wygląd na zewnątrz.
Czym różni się kupowanie gotowego projektu domu od zamówienia go u doświadczonego architekta? Z pewnością różnica tkwi w cenie. Stworzenie projektu od zera jest znacznie kosztowniejsze niż kupno go w domu projektowym. Różnica cenowa może wynosić nawet połowę kwoty! Dobrym sposobem na zaoszczędzenie niemałej kwoty podczas realizacji marzeń o własnych czterech ścianach jest wybór odpowiedniej technologii. Coraz większą popularnością cieszą się domy kanadyjskie – wysokiej klasy budynki powstałe z prefabrykatów, czyli gotowych, drewnianych elementów. Domy szkieletowe w niczym nie ustępują klasycznym budynkom – minimalistyczne, dwukondygnacyjne bryły urozmaicone przeszkleniami i drewnianymi wstawkmi albo parterowe budynki z panoramicznymi oknami i elewacją z łączonych materiałów to tylko część propozycji, jakie możemy znaleźć w katalogach czołowych firm wyspecjalizowanych w budonictwie lekkim! Więcej informacji na temat innowacji w budownictwie znajdzesz na stronie mawit.com.pl.