Dlaczego łazienka musi być standardowa i przewidywalna? Przecież można zaimplementować w niej rozwiązania oryginalne, ponadczasowe i przede wszystkim – praktyczne. Co ważne, cechy te wcale nie muszą się wykluczać. Każda z nich ma swój szczególny wydźwięk zwłaszcza w kontekście wanien asymetrycznych. Co warto o nich wiedzieć?
Łagodne czy kanciaste – co warto wybrać?
Wanny asymetryczne można podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Pierwszym z nich są rozwiązania o surowym kształcie, wyróżniające się ostrą, wręcz kanciastą i łamaną linią. Doskonale sprawdzą się one w ultranowoczesnych łazienkach, w których zimna barwa i proste kształty doskonale ze sobą współgrają. Ciekawym wyróżnikiem konstrukcji wanien asymetrycznych jest też wąski rant.
Opływowa charakterystyka wanien sprawdzi się w bardziej przytulnych wnętrzach, w których stanowią one uzupełnienie dla opływowej aranżacji. Owalne kształty prezentują się wyjątkowo ciekawie i są bardzo przyjemne dla oka. Wanny te sprawdzą się również w tych łazienkach, których kolorystyka nie ogranicza się wyłącznie do zimnej bieli.
Czas na siedzisko
Wanny asymetryczne bardzo często wyposażane są w dodatkowe rozwiązania, które z różnych powodów ułatwiają korzystanie z nich osobom starszym i dzieciom. Jednym z nich jest siedzisko, które ułatwia wyjście z wanny, zmniejsza ryzyko wypadku i doskonale sprawdza się np. w kontekście kąpieli małych dzieci.
Siedzisko w wannach asymetrycznych bardzo często połączone jest z dodatkowymi uchwytami, dzięki którym można znacznie łatwiej wydostać się z nich. Uchwyty te mają najczęściej postać specjalnych rurek, najczęściej wykonanych ze stali szlachetnej. Często wyposaża się je w dodatkowe, gumowe wykończenia, dzięki którym ręka nie ślizga się na ich powierzchni.
Nóżki – praktyczna strona wanny
Większość wanien asymetrycznych wyposażona jest w dodatkowe nóżki, dzięki którym można dostosować ich wysokość do potrzeb użytkownika. Element ten pojawia się zwłaszcza w modelach akrylowych, choć nie jest to standard. Nóżki umożliwiają regulowanie wysokości wanien w zakresie około 10 cm. Dzięki nim można też kompensować nierówności podłogi.
Podsumowując, wanny asymetryczne to nie tylko sposób na aranżację wnętrza, ale też szansa na funkcjonalne wykorzystanie potencjału drzemiącego w każdej z nich. Dzięki temu korzystanie z wanny jest o wiele wygodniejsze i bardziej bezpieczne. Poza tym wanny te pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni łazienki.
Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny asymetryczne – https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.