Kurs spadochronowy w dzisiejszych czasach jest pożądany nie tylko przez kobiety, ale również przez mężczyzn. Skok z tymże przedmiotem może okazać się bardzo ekscytujący oraz ciekawy. Warto przeżyć to na własnej skórze.
Pozycje podczas skoku ze spadochronu
Śledzenie polega na tym, że skoczkowie przybierają pozycję ciała, aby osiągnąć wysoką prędkość do przodu, umożliwiając im pokonanie dużej odległości nad ziemią. Śledzenie jest również używane na końcu skoków grupowych, aby osiągnąć separację od innych skoczków przed uruchomieniem spadochronu. Pozycja śledzenia polega na zamiataniu ramion na bok ciała i prostowaniu nóg ze spiczastymi palcami. Ramiona można ustawić bardziej z powrotem, aby szybciej upuścić wysokość. W ten sposób spadochroniarz dostosowuje swoją wysokość, aby nie przeszkadzać innym skoczkom.
Popularne są skoki na tratwie gumowej; gdzie skoczkowie siedzą na gumowej tratwie. Spadek spadochronowy to technika bezpieczeństwa, która pozwala spadochroniarzowi wylądować bezpiecznie i bez obrażeń. Technikę tę wykonują wszyscy spadochroniarze. W momencie pierwszego kontaktu z podłożem osoba przechodzi z pozycji pionowej do pochłaniania uderzenia, pozwalając ciału swobodnie obrócić się w bok. Przy prawidłowym wykonaniu technika ta może pozwolić spadochroniarzowi przetrwać bez obrażeń podczas lądowania.
Kurs spadochronowy
Skoki spadochronowe to zawody spadochronowe, w których celem jest osiągnięcie i utrzymanie najwyższej możliwej prędkości końcowej. Został opracowany w połowie 2000 roku i jest najszybszym niezmotoryzowanym sportem na Ziemi. Prędkość osiągana przez ludzkie ciało w swobodnym spadku jest funkcją kilku czynników. Bardzo ważne jest to, aby każdy uczestnik takich zawodów ukończył kurs spadochronowy. Sprzęt spadochroniarza składa się z co najmniej trzech lub czterech elementów. Warto wspomnieć o: systemie kontenera oraz uprzęży, czaszy rezerwowej i coraz częściej również automatycznym urządzeniu aktywującym. Większość sprzętu spadochronowego jest solidnie zaprojektowana i korzysta z niego kilku właścicieli. Jeśli skoczek spadnie z powodu nieprawidłowego działania głównego spadochronu, którego nie może naprawić, pociąga za wycięty uchwyt z przodu po prawej stronie uprzęży.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefy