Przedsiębiorców dzisiaj jest coraz więcej. Zakładane są liczne firmy, które dzięki rosnącej konsumpcyjności świata dość dobrze zazwyczaj radzą sobie na rynku. Przychodzi często taki moment, w którym albo jako firma posiadamy nieruchomość, której nie potrzebujemy albo też poszukujemy swego rodzaju lokaty dla oszczędności, które udało się wygenerować.
Nieruchomości inwestycyjne – strzał w dziesiątkę!
W co warto wówczas inwestować? Właśnie w nieruchomości inwestycyjne. Co oznacza tutaj to określenie „inwestycyjne”? Wbrew pozorom ma ono dość duże znaczenie. Najogólniej bowiem ujmują problem chodzi tu o inwestycję, z której dochody są niezależne od zasadniczych aktywów firmy. W związku z tym świetnie się na właśnie swego rodzaju lokaty dla firm.
Jeśli mamy swój budynek jako firma, którego nie używamy np. halę, magazyn, biuro, to rzecz przedstawia się generalnie dość prosto. Szukamy najemcy i następnie podpisujemy umowę. Inaczej trochę rzecz wygląda, jeśli zakupujemy nieruchomości inwestycyjne. Wówczas musimy wziąć pod uwagę pewne sprawy. Jakie?
Jak rozpocząć?
Jeśli naszym planem jest zakup nieruchomości, to zwróćmy uwagę przede wszystkim na lokalizację danego obiektu. Najlepiej oczywiście jest, jeśli znajduje się on albo w centrum miasta albo też w pobliżu ważnych punktów, jak np. prestiżowych uczelni, centrów handlowych, banków itp. Ceny takich nieruchomości będą jednakże dość wysokie.
Dlatego warto czasem rozważyć zakup nieruchomości inwestycyjnych położonych na peryferiach. Pamiętajmy bowiem, że nie każda branża czy firma najchętniej zajmuje centra. Dla przykładu firmy meblowe muszą być tam, gdzie istnieje dogodny dojazd. Zazwyczaj zatem położone są na obrzeżach miast. Oprócz lokalizacji należy także zawsze brać pod uwagę stan techniczny budynku, konieczność ewentualnych remontów oraz … stan prawny.
Gdzie dzisiaj dobrze jest inwestować?
Pozostaje zatem już tylko pytanie, gdzie warto rozpocząć swoją przygodę z nieruchomościami inwestycyjnymi. Pamiętajmy, że jeśli kupujemy dopiero taką nieruchomość, to zupełnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby nie znajdowała się ona w naszym miejscu zamieszkania.
Pod kątem nieruchomości inwestycyjnych szczególnie ciekawym rejonem Polski jest Śląsk. Tu bowiem nie tylko przemysł się świetnie rozwija, lecz również przeróżne firmy działające na bazie usług. Popyt na wynajem nieruchomości jest tak duży, że nawet początkujący przedsiębiorca powinien odnieść sukces!
Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez GTB Metropolis