Peeling jest najskuteczniejszą metodą na usuwanie martwego naskórka z powierzchni skóry. Zabieg ten jest konieczny, aby zachować zdrowy wygląd. Peelingi możemy wykonywać w domu samodzielnie lub też oddać się w ręce profesjonalnej kosmetyczki. Jak wygląda skład peelingów?
Peeling ma za zadanie ścierać wierzchnią warstwę naskórka. W tym celu w ich składzie znajdują się niewielkie drobinki złuszczające lub też kwasy o takim samym działaniu. Im peeling bardziej naturalny – tym lepiej. W tym celu producenci umieszczają wewnątrz kosmetyku zmielone drobiny orzechów, wiórki kokosowe, pestki owoców i wiele innych. Jeśli peeling przeznaczony jest do skóry delikatnej stosowane są kwasy złuszczające. Warto pamiętać, że delikatna skóra nie powinna być ścierana ostrzejszymi drobinkami (takimi jak mielone orzechy). Wiele osób decyduje się na wykonanie domowego peelingu – tu również stosowane są produkty spożywcze: mielona kawa, cukier, sól gruboziarnista. Tu uwaga: peelingi z solą nie powinny być stosowane na skórze uszkodzonej!
Jak często stosować peelingi? Wszystko zależy od tego, jak na ten zabieg reaguje nasza skóra. W przypadku twarzy peelingi wykonujemy raz w tygodniu. Po tym zabiegu koniecznie połóżmy na twarz treściwy krem nawilżający. Peelingi całego ciała możemy wykonywać dwa razy w tygodniu. Po tym zabiegu stosujemy balsamy lub masła do ciała.
Peelingi wykonywane w salonach kosmetycznych
Peeling twarzy czy całego ciała należy do jednych z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych w salonach kosmetycznych. Zabiegi te wykonywane są przy pomocy specjalistycznych kosmetyków, najczęściej dostępnych jedynie dla właścicieli salonów kosmetycznych. Peelingi wykonuje się również przy pomocy urządzeń kosmetycznych. Są to szybko obracające się tarki, które wspomagają usuwanie zgrubiałego naskórka, np. na stopach.