Holandia to kraj zaznaczany chętnie przez turystów na mapie miejsc do odwiedzenia, zwiedzenia i pokochania. Urocze wiatraki holenderskie to pocztówkowe symbole, które z chęcią przywozimy z tego kraju. Podobnie jak tulipanowe pejzaże i wspomnienia. Ale Holandię coraz więcej Polaków traktuje nie tylko jako cel wycieczkowy, lecz również jako atrakcyjne miejsce pobytu na stałe. Dlaczego wiele osób przenosi się tam i zaczyna nowe życie? Czego można się spodziewać w tym tulipanowym zakątku świata?
Po angielsku czy po niderlandzku?
Jaki język powinniśmy podszlifować, udając się do Holandii z intencją zamieszkania tam i podjęcia stałej pracy? Oczywiście angielski, który zna większość Holendrów. Wprawdzie urzędowy język w Holandii to niderlandzki (a we Fryzji fryzyjski), to jednak znajomość angielskiego w tym kraju jest bardzo wysoka. Ubiegając się o dobrą posadę w Holandii, warto jest więc poćwiczyć swój angielski.
Rozliczenie podatku z Holandii w Polsce
Holandia to kraj wielu możliwości. Zarobkowych, ale też podatkowych. Na co możemy liczyć odnośnie rozliczeń z holenderskim urzędem skarbowym? Na przykład na ulgi, o których na pewno nam powiedzą eksperci zajmujący się od wielu lat rozliczeniami z zagranicznymi urzędami. Znajdziemy ich tutaj: zwrot-podatkow.pl. Niewątpliwie pomogą nam oni przeprowadzić także rozliczenie podatku z Holandii w Polsce.
Czy trzeba rozliczyć się w Polsce z dochodów uzyskanych w Holandii? Zgodnie z metodą proporcjonalnego odliczenia, podatnik ma obowiązek wykazać dochody zagraniczne w polskiej deklaracji PIT-36 z załącznikiem ZG.
Ulgi podatkowe w Holandii
Holandia to kraj, który oferuje atrakcyjną pracę oraz ciekawe i korzystne ulgi. Przykładem takiej ulgi, która znacznie wpłynie na wysokość zwrotu podatku, jest ulga na dziecko oraz rozliczenie z partnerem skutkujące refundacją czy ulgą, gdy partner nie ma dochodów w danym roku podatkowych bądź jego dochody nie przekroczyły ustalonego limitu.